DSQUARED2

Dsquared2 to stosunkowo młoda marka, jednakże bardzo dobrze znana i rozpoznawalna. Założona została przez braci bliźniaków – Deana i Dana Caten i od ich imion wzięła swoją nazwę, która w wolnym tłumaczeniu znaczy d kwadrat. Bracia pochodzą z Toronto, jednakże modę postanowili studiować w Nowym Jorku na słynnej Parsons The New School for Design. Niestety studiowali tutaj zaledwie jeden semestr, po którym wrócili do rodzinnego miasta. Po powrocie nie zamierzali próżnować, tylko zdobywać doświadczenie i uznanie na trudnym modowym rynku.

Zdobyte w ten sposób doświadczenie z pewnością było bardzo cenne, jednak bracia Caten nie chcieli na tym poprzestać. W 1991 roku postanowili wybrać się do światowej stolicy mody – Mediolanu, gdzie pracowali dla domu mody Gianniego Versace, czy też popularnej marki Diesel. Po kilku latach pobytu w Mediolanie postanowili stworzyć własną markę. Ich pierwszą kolekcją była ta przeznaczona dla mężczyzn i zaprezentowana w 1994 roku. Od tego momentu kariera potoczyła się bardzo szybko. Początkowo projektanci specjalizowali się w ubraniach męskich, jednakże w 2003 roku postanowili rozszerzyć swoją działalność i stworzyli pierwszą w swojej karierze kolekcję dla kobiet. Cieszyła się ona dużym zainteresowaniem, dlatego też do dnia dzisiejszego Dsquared2 prezentuje zarówno kolekcje damskie, jak i męskie. Poza ubraniami w sklepach marki znajdziemy także okulary, buty, akcesoria skórzane, perfumy …

Nasz sklep internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij