PRADA

PRADA

W 1913 roku dwaj bracia Mario i Martino Prada otworzyli swój pierwszy sklep z wyrobami skórzanymi. Mario zawsze uważał, że kobiety nie powinny zajmować się interesami, co brzmi paradoksalnie, biorąc pod uwagę, że jego własny syn nie przejawiał żadnego zainteresowania modą i firma najpierw przeszła w ręce jego córki, a potem, w 1978 roku, wnuczki – Miucci Prady. Do dzisiaj jest ona główną projektantką i to jej firma zawszięcza największą ekspansję.

W latach 80. pojawiły się pierwsze sukcesy firmy – popularność zyskały praktyczne i modne nylonowe bagaże projektu Miucci. Po tym powodzeniu otworzyła ona sklepy we Florencji, Paryżu, Madrycie i Nowym Jorku.

W 1989 przyszedł czas na stworzenie pierwszej kolekcji ubrań. Prosta linia i kolory przypadły do gustu światu mody i kolejnym pomysłem stało się stworzenie nowej linii Miu Miu. Tutaj znalazły się projekty ubrań młodzieżowych i do noszenia na codzień. Dzisiaj do Miu Miu dołączyły jeszcze linie Prada Donna, Prada Uomo i Granello.

Polub nasz fanpage a otrzymasz

rabat jednorazowy

10% Polub nas

Poczytaj opinie o naszym sklepie

Sprawdź ofertę na Allegro

Sprawdź nas

Nasz sklep internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij