JOHN RICHMOND

Jest nazywany królem brytyjskiej awangardy. Jego kolekcje to mieszanka ducha Londynu, szyku Paryża i jakości Mediolanu.

Urodził się w Manchesterze w 1960 roku, dyplom na wydziale projektowania Uniwersytetu Kingston zdobył w roku 1982. Spotkanie z włoskim przedsiębiorcą Saverio Moschillo zaowocowało długoletnią przyjaźnią i współpracą biznesową, która umożliwiła Richmondowi stworzenie pierwszych kolekcji i rozwój w świecie mody.

Na czym polega filozofia Richmonda? Jego ubrania są zawsze seksowne i nieco bezczelne - oparte na stylu ulicy, muzyce rockowej i silnym trendzie z lat 70. Jakim? Projektant jest absolutnym fanem punku - jego zdaniem w latach 70. to właśnie punk sprawił, że w modzie pojawiła się czerń - kolor, który przewartościował spojrzenie projektantów na barwy. Richmond wprowadził na wybieg mocny rockowy wizerunek, wytatuował modelki, udowadniając, że stereotypy na temat męskości i kobiecości to mit. Właśnie dlatego nierzadko jego modelki noszą ubrania o męskim charakterze, kurtki dla rowerzystów, a ich ramiona zdobią kolorowe tatuaże. Nierzadko są spowite w niewolnicze łańcuchy, które projektant uwielbia. Kobieta według Richmonda jest odważna, kocha życie i zmiany, jakie ono przynosi. Stawia na nowoczesny, zmysłowy i wyrafinowany styl. On sam tłumaczy swoje projekty: Lubię ubrania proste, konwencjonalne. Ale powinny mieć w sobie również odrobinę szaleństwa. To pasuje do mojej dwoistej natury: jest we mnie i dr Jekyll, i Mr Hyde. To również istota mody.

Nasz sklep internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij